Garderoba, czyli jak przygotować zdjęcie ciucha do przymierzalni?

Garderoba, czyli jak przygotować zdjęcie ciucha do przymierzalni?
Zwiększ prawdopodobieństwo dokonania transakcji szafiarskiej i poświęć kilka minut na pobyt w garderobie!

Garderoba to swoista przygotowalnia zdjęć ubrań, tak by można je było wykorzystać w przymierzalni. Pamiętaj, że zdjęcia, które przygotujesz w garderobie sprawią, że Twoja oferta staje się bardziej atrakcyjna w oczach innych użytkowniczek serwisu.

Dlaczego? Ponieważ ciuch z garderoby przypisujesz do swojej oferty. Taka oferta posiada znacznik na zdjęciu w postaci różowej miniaturki kobiety. Każda użytkowniczka widząc ten znacznik wie, że ciuch został specjalnie przygotowany przez Ciebie w garderobie, dzięki czemu można go przymierzać do innych ciuchów w wirtualnej przymierzalni! Zwiększ prawdopodobieństwo dokonania transakcji szafiarskiej i poświęć kilka minut na pobyt w garderobie!

ikonka

Żeby swobodnie korzystać z możliwości jakie daje garderoba, musisz się zalogować i wybrać w menu głównym buton MOJE KONTO i na rozwijanym podmenu wybrać pozycję „Garderoba”
Inne miejsce, z którego możesz dostać się do garderoby to link „Garderoba” w Twoich skrótach w głównym widoku konta (PANEL)

Garderoba składa się z dwóch części – edycyjnej (Garderoba) oraz bazy ubrań (Przedmioty w garderobie). Poniżej opowiemy Wam jak używać obydwu z nich.


GARDEROBA

W widoku garderoba można wyróżnić dwa obszary. Z lewej strony na czarnym tle przedstawione jest 5 kroków wraz z narzędziami edycyjnymi dotyczącymi każdego z nich. Po prawej stronie jest obszar roboczy, w którym będziesz pracować w ramach każdego z 5 kroków. Oto one:

1. Wybierz zdjęcie

Jeśli masz już gotowe zdjęcie ubrania, wgraj je klikając w buton „Wczytaj z dysku”. Po kliknięciu pojawi się okienki wyszukiwania zdjecia na Twoim komputerze. Przeszukaj swoją przestrzeń dyskową i wybierz odpowiednie zdjęcie (np. JPG, GIF, PNG). Zatwierdź dwukrotnym kliknięciem w zdjęcie, lub klikając w eskplorerze buton „otwórz”. Plik powinien otworzyć się w obszarze roboczym. Krok pierwszy zakończony:)

2. Kadruj zdjęcie

Skadruj zdjęcie tak by przedstawiało to co chcesz pokazać. Obszar kadru możesz:
  • przesuwać kursorem łapką, metodą chwyć i upuść (drag&drop)
  • rozszerzać lub zwężać , chwytając za wybrany róg kursorem z wyciągniętym palcem wskazującym
  • dodatkowo cały obszar roboczy możesz powiększać lub pomniejszać. Służą do tego przyciski + i – w prawym górnym rogu obszaru roboczego. Obok nich jest informacja o wielkości zdjęcia podana w procentach.
Kiedy uznasz, że kadr jest gotowy, kliknij buton „DALEJ”

3. Wytnij tło

Teraz w obszarze roboczym widzisz skadrowane zdjęcie. W tym kroku chodzi o to, żeby wyczyścić tło ze zdjęcia, tak by został tylko główny obiekt zdjęcia (np. sukienka, albo spodnie etc.)

Do dyspozycji masz 3 narzędzia:
  • gumkę, którą możesz czyścić obszar tła ręcznie. W zależności od potrzeb rozmiar gumki możesz zwiększyć lub zmniejszyć za pomocą suwaka. Jeśli za dużo wymazałaś, nie martw się, możesz zmienić tryb pracy gumki z usuwania na przywracanie. W tym trybie gdzie pomażesz tam odzyskasz oryginalny wygląd zdjęcia
  • różdżkę, za pomocą której możesz usuwać wybrany kolor tła. Jak klikniesz np. na jakiś żółty kolor tła, to za pomocą różdżki zniknie cały fragment w takim kolorze. W przypadku tego narzędzia możesz sprecyzować kolor do usunięcia za pomocą suwaka „Stopień usuwania tła”. Im kolor bardziej sprecyzowany tym mniejszy obszar usuniesz. I na odwrót, czyli im mniej sprecyzujesz kolor, tym więcej tła możesz usunąć za jednym dotknięciem różdżki. Jeśli za pomocą różdżki wyczyścisz za duży obszar, zawsze możesz użyć trybu przywracania narzędzia gumki lub niżej opisanego lassa.
  • lasso – za jego pomocą zaznaczasz obszar, który chcesz wyczyścić. Zamierzony efekt uzyskasz zwalniając przycisk myszy. Podobnie jak w przypadku gumki, lasso ma 2 tryby: usuwanie i przywracanie.
Jeśli uznasz, że tło jest wyczyszczone należycie do kolejnego kroku przechodzi klikając buton „DALEJ”.
Pamiętaj, że dobrze przygotowane zdjęcie ubrania to takie, którego kontur jest obrysowany precyzyjnie.
   
4. Wybierz sylwetkę i dopasuj zdjęcie

Teraz wybierz odpowiednią sylwetkę. W zależności od tego dla kogo opracowujesz ciuch do wyboru masz sylwetkę kobiety, dziewczynki lub chłopca. W tym kroku chodzi o to, żeby ubranie dopasować do sylwetki – podobnie jak w przypadku kadrowania masz do dyspozycji 2 narzędzia, tj. przesuwania i skalowania.

5. Zapisz zdjęcie

Kiedy stwierdzisz, że ciuch dobrze leży na sylwetce kliknij „ZAPISZ GOTOWE”. Proces zapisywania może potrwać chwilę, dlatego bądź cierpliwa. Zapis został zakończony jeśli pod nagłówkiem GARDEROBA pojawi się zielony komunikat „zdjęcia zapisano”. W przypadku gdy nie masz czasu kontynuować rozpoczętej pracy masz możliwość zapisać swoją pracę za pomocą opcji „ZAPISZ JAKO SZKIC”. W tym przypadku o prawidłowym zapisie danych poinformuje Cię komunikat „Szkic zapisano”
Do tak zapisanych zdjęć zawsze możesz wrócić i kontynuować nad nimi swoją pracę Dotyczy to zarówno szkiców jak i gotowych zdjęć.

PRZEDMIOTY W GARDEROBIE

W tym miejscu znajdują się wszystkie zdjęcia, które przygotowałaś w garderobie. Szkice są oznaczone specjalnym symbolem. Kliknięcie w wybrane zdjęcie przenosi Cię do garderoby – czyli przestrzeni, w której możesz edytować zdjęcie.Co to jest przymierzalnia? Aby się dowiedzieć Kliknij


UWAGI:
  • Garderoba wykonana jest w technologii flash, w związku z tym wymaga od Twojej przeglądarki odpowiedniej wtyczki (plug-in). Dlatego jeśli nie działa poprawnie sprawdź czy masz zainstalowany/zaktualizowany plug-in flash. Jeśli nie dokonaj instalacji lub aktualizacji plug-inu.
  • W związku z tym że Garderoba jest osadzona w serwisie, który jest wykonany w innej technologii niż flash, może zdarzyć się, że używając funkcji scroll w myszce lub touchpadzie, funkcja ta będzie się dublowała. Wówczas jednocześnie może nastąpić przewijanie strony (góra-dół) i powiększanie/zmniejszanie (zoom) obszaru roboczego Garderoby. Dlatego do zoomowania najlepiej jest używać przycisków + i - lub funkcji Ctrl+scroll.
  • W garderobie możesz w każdej chwili wrócić do poprzedniego kroku. Żeby cofnąć się w edycji zdjęcia, wystarczy, że klikniesz w ikonkę któregokolwiek z narzędzi w krokach 1-5 (czarny panel po lewej stronie).
  • Pracując w Garderobie, ciągle masz dostęp do niniejszej instrukcji. Z prawej strony nad szarą belką jest link do niej.więcej artykułów »

reklama

Dla Kobiet

Dla Dzieci